Pedostomatológia

Pedostomatológia je odvetvie zubného lekárstva, ktoré sa zaoberá prevenciou, diagnostikou a liečbou dentálnych a ústnych problémov u detí a mladistvých. Naším cieľom je udržať ústnu dutinu detí v najlepšom možnom stave od prvého mliečneho zubu.

Skorá a pravidelná starostlivosť o ústne zdravie je kľúčová pre dlhodobé zdravie a pohodu vašich detí. Preventívne prehliadky a skorá liečba pomáhajú predchádzať komplikáciám, ktoré môžu ovplyvniť nielen ústne zdravie, ale aj celkový stav zdravia.

Naše služby:

Preventívna starostlivosť

Dbáme na to, aby sa preventívna prehliadka u detí konala aspoň dvakrát do roka, nakoľko detský kaz môže pri nesprávnej starostlivosti vzniknúť už za 24 hodín.

Diagnostika a liečba

V našej ambulancii používame moderné diagnostické nástroje na skoré odhalenie a liečbu zubného kazu.

Starostlivosť o chrup detí so špeciálnymi potrebami

V priestoroch našej ambulancie sú jednoznačne vítané aj deti, ktoré majú diagnostikované ADHD, autizmus alebo downov syndróm.

Prvá návšteva dieťaťa u zubára. Kedy je správny čas?

Je veľmi dôležité navštíviť pedostomatológa už v prvom roku života dieťaťa. Takáto návšteva je dôležitá najmä pre rodiča, ktorý je počas návštevy oboznámený s rôznymi technikami čistenia a správnou starostlivosťou o prvé zúbky dieťaťa ba dokonca aj o neprerezané zúbky. V našej ambulancii sa totiž riadime heslom:

Najlepší kaz je ten, ktorý vôbec nevznikne.

Starostlivosť o zuby bez strachu

Vieme, že návšteva zubára môže byť u detí strašiakom, avšak v našej ambulancii dbáme na to, aby sa deti nebáli a bola to pre nich čo najpríjemnejšia záležitosť. Prvé stretnutie je preto zoznamovanie sa s ambulanciou. Deťom predstavíme hravou formou jednotlivé nástroje, ktorým dávame familiárne mená ako napríklad klopkátko, zrkadlo, štipček, včelička či neškodné sprchovátko. 

Pri ďalšej návšteve a po zoznámení sa s prostredím začíname s ošetrovaním. Detské ošetrenia sa snažíme spríjemniť obľúbenou rozprávkou dieťaťa. Na konci ošetrenia odmeníme detičky za ich statočnosť nejakou drobnosťou. V našej ambulancii sme baby-friendly, a snažíme sa robiť maximum pre pohodlie našich najmenších pacientov.

Detský zubár v Komárne

Doprajte svojim deťom tú najlepšiu starostlivosť o ich mladé zúbky