Dentálna hygiena

Alfou a omegou zdravého chrupu a ústnej dutiny je starostlivosť. Tá je potrebná aj v podobe dentálnej hygieny ako súčasť preventívnej prehliadky.

Pravidelná dentálna hygiena funguje ako prevencia voči nadmernej tvorbe zubného kameňa, vzniku zubných kazov, zápalu ďasien a parodontitíde. Okrem prevencie má aj liečebný charakter, preto by mala byť dentálna hygiena zapísaná v každom súkromnom kalendári aspoň raz ročne. 

Profesionálna dentálna hygiena technikou GBT v Komárne

Dentálna hygiena v ambulancii DentaLife prebieha podľa najnovšieho švajčiarskeho protokolu Guided Biofilm Therapy. Ošetrenie sa skladá z niekoľkých bezbolestných krokov, dokonca ide o príjemný zážitok – hotový wellness pre vašu ústnu dutinu!

Čo všetko obsahuje dentálna hygiena?

Guided Biofilm Therapy identifikuje biofilm a dôkladne ho odstraňuje.

 1. Kontrola orálneho zdravia: Vyplachovanie ústnej dutiny špeciálnou ústnou vodou BacterX.
 2. Detekcia povlaku: Zviditeľnenie biofilmu na zuboch a ďasnách pomáha pri odstraňovaní biofilmu a pomáha zachovávať prirodzený stav tkanív. 
 3. Inštruktáž zameraná na domácu starostlivosť a jednotlivé pomôcky: Detekciou biofilmu je možné vidieť miesta, ktoré potrebujú väčšiu domácu starostlivosť. V tomto kroku vám odporúčime vhodné pomôcky na čistenie zubov a ich správne používanie.
 4. Odstránenie pigmentácie a biofilmu: Oproti zastaraným metódam, tento krok prebieha na základe GBT protokolu pomocou prášku PLUS, vzduchu a teplej vody. Ide o šetrné a veľmi príjemné ošetrenie. 
 5. Odstránenie povlaku z nedostupných miest: EMS PERIOFLOW technológia jemne a dôkladne odstraňuje biofilm z hlbokých parodontálnych a periimplantačných vačkov.
 6. Odstránenie zubného kameňa: Bezbolestné a šetrné odstránenie zubného kameňa technológiou EMS PIEZON.
 7. Záverečná kontrola: Kontrola či boli biofilm, pigmentácie a zubný kameň kompletne odstránené. Diagnostika zubných kazov je možná len na čistých zuboch. 
5E8A9523-Edit
Dentalife-16-2
5E8A9499-Edit

Ako často máme chodiť na dentálnu hygienu?

Dentálna hygiena je nielen estetická záležitosť, ale dokonca potrebná zo zdravotného hľadiska zubov a ústnej dutiny. Prvýkrát je možné zubnú ambulanciu navštíviť už keď má dieťa prvý mliečny zúbok. Frekvenciu absolvovania zubnej hygieny vám určíme na prvom sedení. Frekvencia môžu byť ovplyvnená vekom i stavom vašich zubov:

 • Deti: dvakrát do roka
 • Bežní pacienti: jeden až dvakrát do roka
 • Parodontologickí pacienti: každé 3 až 4 mesiace
 • Pacienti s protetickou náhradou: každých 6 mesiacov 

Dentálna hygiena v Komárne

Odborníci na zubnú hygienu prijímajú nových pacientov